SIX CHAIRS BOOKS – šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas

"Pvilijono" knygų savaitgalis 11.30 - 12.02

Mielieji, visus kviečiame mus aplankyti "Pavilijono" knygų savaitgalyje kur jūsų lauksime kartų su daugybe kitų leidyklų ir knygynų nuo pat penktadienio iki sekmadienio!

Šeštadienį, 19 val. pristatysime savo pirmajį leidybinį debiutą: Valentino Klimašausko knygą "Daugiakampis" pokalbio apie daugiakampius šiuolaikinio meno ir literatūros
santykius kartu su 
Jūrate Čerškute, Valentinu Klimašausku ir ŽygimantuKudirka metu. 

13-osios Baltijos trienalės uždarymo savaitgalio programa

Savaitgalį lankome Vilnių!

 Rugpjūčio 4 d., šeštadienį, ŠMC terasoje. Nuo 15 iki 19 val. čia laisvai sklis didžėjės "Try My Love" grojama muzika,

bus galima pasivaišinti gėrimais ir japoniškais ledais Kakigōri,

ir žinoma knygos knygos knygos!

Daugiau apie renginį čia.

EKO-KINO-SEANSAS, LIEPOS 28 D. ŠEŠTADIENĮ, AIKAS ŽADO LABORATORIJOJE, ŽEIMIŲ DVARO SODYBOJE

Visus kviečiame į Žeimių dvaro sodybą kartu su Nematomo Žmogaus Kinoteka (Aikas Žado Laboratory) susiburti eko-kino peržiūrai ir atviram pokalbiui, kuris kurtų įvairialypius ekologinius scenarijus ryšiui tarp žmonių, būtybių ir gamtos, aplinkos plėtimui ir/ar transformavimui.

Žiūrėsime filmą  GOODBYE GAULEY MOUNTAIN. AN ECOSEXUAL LOVE STORY (2014, 70‘).

Kino seansas nemokamas, filmas bus rodomas originalo kalba.

Daugiau informacijos apie renginį galite rasti čia.

GALLERY WEEKEND KAUNAS  '18 #Išpardavimas terasose

Galerijų savaitgalio metu Six chairs books visas savo knygas ir lentynas kels į Kauno menininkų namų lauko terasas ! Ruošime vietą naujienoms ir senus bei mylimus leidinius parduosime po 4-10 eur., taip pat 10 proc. nuolaida naujiems leidiniams.

Laukiame užsukant ir bim-bam:

Gegužės 11 d., penktadienį, nuo 17 iki 22 val.

Gegužės 12 d., šeštadienį, nuo 12 iki 18 val.

GWK 18: Clap When You Want to! #6 su Liza Baliasnaja

Gallery Weekend Kaunas metu, šeštadienį, gegužės 12 d. 15 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas „Six chairs boooks” kartu su šokėja ir choreografe Liza Baliasnaja kviečia į ŠEŠTĄJĄ dukart per mėnesį vykstančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” – sesiją. 

Šioje sesijoje – READING EXTENDED – dalyviai kviečiami susidurti su tekstais bei kūnais bendroje erdvėje ir permąstyti santykius tarp kūniškumo ir jausmingumo. Siekiant destabilizuoti mūsų griaučių ir raumenų efektyvumą, šioje sesijoje somatinių praktikų pratimai dalinsis erdve su vaizdiniais iš Mario Perniolos ir Supervert tekstų. Praktikuosime teorijos ir galimų praktiktų susipynimus, kuriuose – fikcija varstys tikrovę ir nepastebimai ją keis. Pasitelkiant rašytinio žodžio poetiką, mėginsime prisiartinti odos porėtumą, ištirpdyti ribas tarp vidinių ir išorinių, intymių ir erotinių, abstrakčių ir konkrečių sensancijų. 

ŠEŠTOJO SUSITIKIMO FIZINĖS PRAKTIKOS: kvėpavimo pratimai; lietimo ir buvimo liečiamu pratimai (aka hands on).

REGISTRACIJA IR SKAITINIAI: info@sixchairsbooks.lt; esant geram orui, skaitysime KMN terasose. Dalyvius kviečiame atvykti su patogia, judesių nevaržančia apranga. Dalyvavimas nemokamas, pasirūpinsime gaiviaisiais gėrimais. 

Clap when you want to ! #5 su Ellen Tracy

FAIL AGAIN, FAIL BETTER

Balandžio 19 d., ketvirtadienį 18 val. šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas Six chairs books kartu su Ellen Tracy kviečia į PENKTĄJĄ dukart per mėnesį vyksiančios atviros skaitymo grupės – „Clap when you want to!” sesiją. Šioje sesijoje – FAIL AGAIN,FAIL BETTER– kalbėsimės apie tai, kaip nesėkmės gali kurti pasipriešinimo praktikas. Atsisakant normatyvaus sėkmės supratimo, kiekvienas iš šių tekstų klausia, kas nutinka, kai mes džiaugsmingai užimame visuomėnėje negatyviai vertinamas bjauraus, nesėkmingo ir nepatrauklaus pozicijas, ir kaip tai veikia nusistovėjusias vertybes.

REGISTRACIJA IR SKAITINIAI: info@sixchairsbooks.lt; knygyno erdvė labai ankšta, tačiau, prireikus, galėsime rasti kitą patogią vietą KMN erdvėse.
Sesija vyks knygyne („Six chairs books” / Kauno Menininkų Namai/ V. Putvinskio g. 56, Kaunas) 18-20 val. Dalyvavimas nemokamas, pasirūpinsime karštais gėrimais.

Clap when you want to ! # 4 Atvira skaitymo grupė knygyne

Balandžio 5 d., ketvirtadienį, 18 val. šuolaikinio meno ir teorijos knygynas Six chairs books kviečia į KETVIRTĄJĄ  dukart per mėnesį vyksiančios atviros skaitymo grupės – Clap when you want to!” – sesiją, šį kartą su labai laukiama menininke Anastasia Sosunova

Šioje sesijoje – IT IS HARD TO TRUST EACH OTHER – bus daugiau nuoširdumo nei tiesos, o tekstai ir mes drauge su jais kalbėsime apie tikrovių susirėmimus: M. Sandovsky tekste „Letters to L: Paranoia and Visions” kritiškai apsvarstomi feministinei minčiai metami kaltinimai isterija ir nesukalbamumu; trumpoje rašytojo ir mąstytojo (Paul) Beatriz Preciado knygos „Testo Junkie: Sex, Drugs, and Biopolitics” ištraukoje siūloma žvelgti į lyties keitimą kaip daugialypumo plotmę, o filosofės ir feminizmo teoretikės Rosi Braidotti skyrelyje „Postmodern Feminism Nomadism“ pasakojama apie poliglotus, tapatybes bei svarstoma, kuo siejasi skirtumų pripažinimas ir artimumas. Tad, lieka tik pasikalbėti apie tai, kaip ir vėl patikėti, pasitikėti vieni kitais.

REGISTRACIJA IR SKAITINIAI: info@sixchairsbooks.lt; knygyno erdvė labai ankšta, tačiau, prireikus, galėsime rasti kitą patogią vietą KMN erdvėse. 

Sesija vyks knygyne („Six chairs books” / Kauno Menininkų Namai / V. Putvinskio g. 56, Kaunas) 18-20 val. Dalyvavimas nemokamas, pasirūpinsime karštais gėrimais. 

Žiburėlis: books night out / vegan on acid / filomino djs

Šių metų gruodžio 15 dieną, 19 val. Kauno menininkų namai ir knygynas „Six chairs books" maloniai kviečia į BOOKS NIGHT OUT – naujų šiuolaikinio meno leidinių išpardavimą ir kalėdinį žiburėlį, kurį lydės menininko Sauliaus Leonavičiaus ir Gabrielės Nemirskytės organizuojama psichodelinė „Vakarienė ant rūgščios žolės. Vegan on acid" ir šokiai su „Filomino DJ’s".

Daugiau informacijos pierenginį rasite čia.

MĖNULIO KLOUNAS, MĖNULIO GYVŪNAI: 3 PERŽIŪROS

TVARKARAŠTIS:

Lapkričio 6 d. 19:00

Lapkričio 20 d. 19:00

Gruodžio 4 d. 19:00


MĖNULIO KLOUNAS, MĖNULIO GYVŪNAI – iškart po ištisą šių metų rugpjūtį Teksaso valstijoje (JAV) siautusio uragano Harvey laiške rašė poetas CA Conrad. Kyla pagundų teigti, jog Harvey nuniokojo Teksaso žemes, išvargino ir išgąsdino vietos gyventojus, suardė vietos infrastruktūrą, tačiau – žvelgiant iš ekopoetinės perspektyvos (CA Conrad neretai žvalgosi būtent iš jos) – Harvey taip pat yra išvargintos ir sistemiškai išnaudojamos Žemės klyksmas. Per savo (Soma)tinės poezijos pratimus (arba Ritualus) ir fizinius susidūrimus su žmonėmis arba išlikusiais bei išnykusiais ne-žmogiškaisiais kitais Conradas bando „sukurti
ekstremalią dabartį"  arba, kaip tai suformuluotų Donna Haraway, „pasilikti bėdoje".  Drauge jie akcentuoja mokymąsi būti dabartyje, TIKROSE IR KONKREČIOSE VIETOSE, o ne „(...) tarp pragariškų arba dangiškų praeičių ir apokaliptiškų arba mesianistiškų ateičių, o mirtingoje tvertyje, įsipainiojus į neužbaigtų vietų, laikų, reikalų ir reikšmių konfigūracijų gausą".


Šios trys bendruomenę buriančios filmų peržiūros yra atviras kvietimas kalbėtis apie esamus ir galimus susipainiojimus tarp būtybių ir technologijų, kreivumų (angl. queerness) ir pasakojimų, žmogiškų ir ne-žmogiškų geidulių. Peržiūrų kompanionai bus pristatyti artimiausiu metu.

Daugiau informacijos apie peržiūras galite rasti ČIA.

IŠVYKSTAME. SVEIKI ATVYKĘ Į ANTROPOCENĄ.

Liepos 27-30 dienomis  "SIX CHAIRS BOOKS" stalą, knygas ir kitus padarus rasite gryname ore kino stovykloje "Sveiki atvykę į antropoceną".

Stovykla vyks Inovacijų slėnyje Antalieptėje, Zarasų rajone.

Programą rasite čia:

 http://bit.ly/2uhVaSu

ALL THIS IN THE SETTING OF BOOKS

s c b  r o d o:

Fabrizio Terrnaova Donna Haraway: Story Telling for Earthly Survival (2016)

gegužės 14 d., 13:00 GWK metu  (Laisvės al. 84b)

birželio 11 d., vieta ir laikas tikslinamas