SIX CHAIRS BOOKS – šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas

Marcel Duchamp: The Afternoon Interviews

Autorius: Calvin Tomkins
Pavadinimas: Marcel Duchamp: Afternoon Interviews
Leidėjas: Badlands Unlimited
Skiltis: esė ir negrožinė literatūra
Turime: 

1964 metais Kalvin Tomkins eilę popiečių praleido imdamas interviu iš Marselio Dushampo jo bute New York'e. Paprastas ir įžvalgus, Dushampas atsiskleidžia kaip žmogus ir menininkas, kurio žaismingi gyvenimo principai ir praktikos leido kurti nenuspėjamą, sudėtinį ir stebinantį meną, tokį, koks yra ir pats gyvenimas. Šie interviu publikuojami pirmą kartą.

Popiečio interviu pradžioje taip pat rasite ir įvadinį interviu su Tomkins'u apie Dushampą kaip draugą, vedlį, kūrėją bei dar kartą skaitytojui pristatomas pagrindines Dushampo kūrybinio pasaulio idėjas.

14.00 EUR

Against the Anthropocene. Visual Culture and Environment Today

Autorius: T. J. Demos
Pavadinimas: Against the Anthropocene. Visual Culture and Environment Today
Leidėjas: Sternberg Press
Skiltis: teorija ir filosofija
Turime: 

Against the Anthropocene yra kur kas daugiau negu paprastas prieštaravimas, neiginys. Šioje glaustoje, energingai parašytoje knygoje T.J. Demos pristato, kaip vizualiojo kultūra prisideda prie Antropoceno trukdžių, bet, sykiu, ir galimybių konceptualizuoti bei mobilizuoti emancipacines alternatyvas. Išmintingai jungdamas aplinkosauginius komentarus, mokslinius argumentus bei aktyvistinius pajėgumus, Demos energingai kovoja už naujus mąstymo ir globalios aplinkosauginės krizės reprezentacijos būdus, kurie kategoriškai atsisako senų fikcijų apie tai, kas 'socialu' ir kas 'gamtiška'. Ši knyga mums parodo, kokia svarbi yra vizualinė kultūra mūsų kovoje už teisingesnę ir gyvybei palankesnę ateitį.– James W. Moore, Binghamtono universiteto sociologijos profesorius.

18.00 EUR

Miamification

Autorius: Armen Avanessian
Pavadinimas: Miamification
Leidėjas: Sternberg Press
Skiltis: teorija ir filosofija
Turime: 

Keista, kiek daug dežavu čia patiriama

Kaip mes galime bičiuliautis su dabartimi, kuri vis stipriau yra nulemta algoritmų ir valdoma techno-politikos? Armen Avanessian seka savo viešnagę Majamyje ir skaitytojams pristato rašymo eksperimentą apie optimizacijos ir skaitmenizacijos nūdieną. Ši knyga svarsto autoriaus susidūrimus su kompleksiška dabartimi, taip pat šiuolaikybės estetika ir infrastruktūra. Ar galėtume peržengti finasinio feodalizmo ir klimato kaitos keliamas sąlygas ir pasiūlyti progresyvią skaitmenybės poetiką? Tropinis noir miestas knygoje tampa ateities geopolitikos ir ekonomikos atvejo studija –  Majamio vizija, Majamio atostogos, Majamio fikcija, Miamification.

18.00 EUR

The Baltic Atlas

Autorius:  Kārlis Bērziņš, Jurga Daubaraitė, Petras Išora, Ona Lozuraitytė, Niklāvs Paegle, Dagnija Smilga, Johan Tali, Laila Zariņa, Jonas Žukauskas (sud.)
Pavadinimas: The Baltic Atlas
Leidėjas: Sternberg Press
Skiltis: architektūra, teorija ir filosofija
Turime: 

Ši knyga – tai forumas apie tai, kas gali būti ateityje, siūlantis suvokti atvirą ir neribotą įvairių praktikų ekologiją. Visi publikuojami tekstai yra parašyti specialiai šiai knygai. Tinklinis 'The Baltic Atlas' konstruktas leidžia skaitovui susipažinti su Baltijos šalių regionu per skirtingas istorijas, pristatančias plačią erdvinių praktikų ekologiją.

Tekstai: Åbäke, Indrek Allmann, Reinis Āzis, Viesturs Celmiņš, Nancy Couling, Tom Crosshill, Muriz Djurdjevic, Leonidas Donskis, Jānis Dripe, Keller Easterling, David Grandorge, Felix Hummel, Gustav Kalm, Karolis Kaupinis, Maroš Krivý, Carl-Dag Lige, Laura Linsi, Jonathan Lovekin, Agata Marzecova, Timothy Morton, Kaja Pae, Thomas Paturet, Ljeta Putāne, Eglė Rindzevičiūtė, Markus Schaefer, Jack Self, Nasrine Seraji, Tuomas Toivonen, Nomeda and Gediminas Urbonas, Jānis Ušča, Aro Velmet, Ines Weizman

30.00 EUR

Like a Woman

Autorius:  Quinn Latimer
Pavadinimas: Like a Woman. Essays, Readings, Poems.
Leidėjas: Sternberg Press
Skiltis: esė ir negrožinė literatūra, literatūra ir poezija
Turime: 

Judėdma nuo pietų Kalifornijos pietų ir centrinės Europos link, peržengdama geografijas ir žanrus, Quinn Latimer savo tekstais fiksuoja kultūros tikrumus ir jos šešėlius, migraciją ir perkėlimus, greta poetinės retorikos pasitelkia meno kritikos įrankius ir asmeninius pasakojimus.

Į knygą surinkti poetiniai ir esė tekstai, svyruodami tarp puslapio ir gyvo atlikimo, tyrinėja geneologijos ir įtakų klausimus, skurdą ir vietos privilegijas, architektūros ir kalbos santykį bei feministines rašymo, skaitymo ir meno kūrimo ekonomijas. Šokinėjant nuo užrašyto teksto prie įrašyto teksto, nuo vidinio ir išorinio balso poreikių, Like a Woman susigrąžina litaniją ir chorą tam, kad įsiklausytų į serijines ekstazes ir politines galimybes.

20.00 EUR

Yvonne Rainer. Moving and Being Moved

Autorius:  Yvonne Rainer (sud.)
Pavadinimas: Yvonne Rainer. Moving and Being Moved
Leidėjas: Roma Publications
Skiltis: Menininkų tekstai, Monografijos
Turime: 

Ši vaizdų ir tekstų kolekcija siūlo retrospektyvų vienos šiuolaikinio šokio pradininkių – Yvonne Rainer - kūrybinį portretą, kurio centre - ryškiausi performansai iš 1960-ųjų (Trio A, The Mind Is a Muscle) ir jos sceninis sugrįžimas ( su White Oak Dance Project) iškart po mileniumo. Rainer yra žinoma savo visados eksperimentiniais, neretai – minimalistiniais šokio, choreografijos ir videokūriniais, kurie stipriai pakurstė potmodernaus šokio pradžią. Knygoje spausdinama Rainer esė –  senatvę pasitinkačios šokėjos, bandančios geriau suvokti fizinius savo kūno ribotumus, pasakojimas.

O kur dar pokalbis tarp Rainer ir tiesiog puikios Trishos Brown !

28.00 EUR

Against the Anthropocene

Autorius: T.J. Demos
Pavadinimas: Against the Anthropocene. Visual Culture and Environment Today
Leidėjas: Sternberg Press
Skiltis: teorija ir filosofija
Turime: 

Prieštaraujant Antropocenui kritiškai pristatoma pastaraisiais metais moksluose, menuose ir humanitarinėse studijose aktyviai diskutuojama Atropoceno sąvoka ir brėžiamos linijos žyminčios jos limitus. Aptariant šiuolaikinę vizualinę kultūrą — mokslo populiarinimo  portalus, nuotolinio stebėjimo ir SatNav generuojamus vaizdus, eko-aktyvistinius susibūrimus ir eksperimentinius meno projektus — knygoje Antropoceno terminas aptariamas už formalių jo, kaip, geologinio periodizavimo atkarpos, ribų. T.J. Demos teigia, kad šis plačiai paplitęs terminas šiandien naudojamas ideologiškai remiant neoliberalią gamtinio pasaulio financializaciją, antropocentristinę politinę ekonomiją ir geoinžineriją kaip vieną svarbiausių (o, anot Demos ir vieną grėsmingiausių) būdų klimato kaitai suvaldyti. Pasak autoriaus, tam, kad demokratizuotume sprendimus apie mūsų netolimą ateitį, nedelsiant turime ne tik permąstyti Antropoceną, bet ir aktyviai vystyti kūrybiškas dabarties alternatyvas.

18.00 EUR

What’s Love (or Care, Intimacy, Warmth, Affection) Got to Do with It?

Autorius: Julieta Aranda, Brian Kuan Wood, Stephen Squibb, Anton Vidokle (sud.)
Pavadinimas: What’s Love (or Care, Intimacy, Warmth, Affection) Got to Do with It? (e-flux reader)
Leidėjas: Sternberg Press
Skiltis: periodiniai leidiniai, teorija ir filosofija
Turime:  

Dažnai girdime, jog šiandien jau nebeturime kam adresuoti savo politinių reikalavimų. Bet tai netiesa. Mes turime vienas kitą. To, ko nebegalime gauti iš valstybės, partijos, sąjungos, viršininko, mes šiandien prašome iš vienas kito.

Šiais — post-humanizmo, post-realybės ir galbūt prieš-interneto, po-interneto ir kt. laikais —kas nutiko su meile? Nuo 2009 m., rūpestis, globa, troškimai ir susižavėjimai kryžiavosi tarpusavyje įvairiuose žurnalo e-flux numeriuose. Šie tekstai pagaliau surinkti į vieną rausvą rinktinę.

 

12.00 EUR

Dorothea Lasky

Autorius: Dorothea Lasky
Pavadinimas: -
Leidėjas: fivehundredplaces
Skiltis: poezija
Turime:  

10.00 EUR

Bulletins of the Serving Library #12

Autorius: Fancesca Bertolotti-Bailey, Stuart Bertolotti-Bailey, Angie Keefer, David Reinfurt (sud.)
Pavadinimas: Bulletins of the Serving Library
Leidėjas: Sternberg Press, The Serving Library
Skiltis: periodiniai leidiniai
Turime:  

Naujausias Bulletins of the Serving Library numeris stabteli ties perspektyvos terminu. Sykiais šis terminas naudojamas savitam požiūriui apibūdinti, kitąsyk - kažkam tokio bendro kaip aksonometrinė projekcija. Trumpai tariant, šiame numeryje aptariami įvairūs ir skirtingi būdai pasauliui tyrinėti. Jame galime rasti Vincenzo Latronico pastangas susisiekti su E.T., Lucy McKenzie pramanytų kvadlibetų kolekciją, Jumanos Mannos ir Roberto Wyatto pokalbį apie meną ir etiką, Saros Demeuse parengtą savalaikę TV serialo 'Lifestyles of the Rich and Famous' analizę, taip pat kitus Marko de Silvos, Abigailės Reynolds, Jameso Langdon'o ir Mathew Kneebone'o, Johano Hjerpeso žvilgsnius ir, žinoma, nepakartojamą 9mother9horse9eyes9.

20.00 EUR

The Long Road to Xico

Autorius: Maria Thereza Alves, Pedro de Llano (sud.)
Pavadinimas: The Long Road to Xico / El Largo Camino a Xico. Maria Thereza Alves 1991-2015
Leidėjas: Sternberg Press
Skiltis: monografijos, parodų katalogai
Turime: 

The Long Road to Xico, 1991–2015 yra pirmoji brazilų menininkės Marios Therezos Alves monografija, parengta solo parodos Sivilijos Andaluz šiuolaikinio meno centre (2015) proga. Šiame leidinyje surinkta daugiau nei dvidešimt meninkės projektų, sukurtų tarp 1991-2015 m., tarp jų - retai parodose pristatomi ankstyvieji menininkės kūriniai.  Knygoje taip pat išrašyti Alves tekstai, kurie padeda įkurdinti jos kūrybą kultūrinėse ir politinėse devyniasdešimtųjų diskusijose - metu, kai menininkė tapo aktyviste JAV ir Brazilijoje, viena pirmųjų dalyvavusių post-kolojininės ir ekologinės minties diskursuose. Greta menininkės kūrinių ir tekstų, šioje monografijoje publikuojamos leidinio sudarytojo Pedro de Llano ir Kalifornijos universiteto (Santa Kruzas) menų ir vizualinės kultūros profesoriaus T. J. Demos esė. 

20.00 EUR

Object-Oriented Feminism

Autorius: K. Behar (sud.)
Pavadinimas: Object- Oriented Feminism 
Leidėjas: Minnesota UP
Skiltis: teorija ir filosofija
Turime: 

Šioje knygoje surinkti tekstai tyrinėja feminizmo įsiveržimą į šiuolaikinius filosofinius diskursus, tokius kaip spekuliatyvusis realizmas, į objektą orientuotos ontologijos ir naujasis materializmas, kuriuos jungia atsigręžimas į daiktus, objektus ir medžiagą, kaip į pirminius tyrimo objektus.

Ši rinktinė parodo, o, drauge, ir formuoja į objektą orientuoto feminizmo vietą ilgoje ir įvairiose disciplinose matomoje feministinės teorijos istorijoje. Į objektą orientuotas feminizmas (OOF) išryškina tris pagrindinius aspektus feministinio mąstymo apie daiktus filosofijoje: politinį, apmąstant istorijas žmonių (įvairių rasių, moterų, vargšų), laikytų objektais; erotinį, siekiant sužadinti netikėtus daiktų susipainiojimus pasitelkiant humorą; etinį, atsisakant didžiųjų filosofinių teiginių ir pasirenkant kuklią etinę poziciją, pasiekiamą klystant.

Tekstai: Irina Aristarkhova, Karen Gregory, Marina Gržinić, Frenchy Lunning, Timothy Morton,  Anne Pollock, Elizabeth A. Povinelli, R. Joshua Scannell, Adam Zaretsky. 

26.00 EUR

The Nonhuman Turn

Autorius: R. Grusin (sud.)
Pavadinimas: The Nonhuman Turn
Leidėjas: Minnesota UP
Skiltis: teorija ir filosofija
Turime: 

Ši knyga yra pirmoji, įvardijanti ir apibūdinanti - kartu šiais veiksmais ir suvienijanti - platų spektrą šiuolaikinių kritinių, teorinių ir filosofinių humanitarinių bei socialinių sričių tyrinėjimų po nežmogiškojo posūkio terminu. Kiekvienas iš siūlomų metodų stengiasi išstumti žmogų iš centrinės pozicijos, siekant išreikšti susirūpinimą ne-žmogumi, kiekvieno autoriaus įvardijamu skirtingai - kaip gyvūnas, kūnas, materialumas, technologijos ar organinės ir geofizinės sistemos.

Skirtingai nuo post-humanistinio posūkio, nežmogiškasis neseka teleologiniu suvokimu, kuris pradeda žmogumi ir veda į jo transformaciją į post-žmogų. Nežmogiškasis posūkis reikalauja sutikti, jog (perfrazuojant Bruno Latūrą) “mes niekada nebuvome žmonėmis”. Žmogus visada yra kartu (evoliucionuodamas, būdamas, bendradarbiaudamas) su ne-žmogumi.

Tekstai: Jane Bennett, Ian Bogost, Wendy Hui Kyong Chun, Mark B. N. Hansen, Erin Manning, Brian Massumi, Timothy Morton, Steven Shaviro, Rebekah Sheldon.

23.00 EUR

Alkibijadas

Autorius: Platonas, vertė - Vilius Bartninkas, komentarus parašė - Vytautas Ališauskas
Pavadinimas: Alkibijadas
Leidėjas: Jonas ir Jokūbas
Skiltis: teorija ir filosofija
Turime: 

Antikoje Alkibijadas buvo laikomas geriausiu įvadu į Platono filosofiją. Tai dialogas, kuriame Sokratas aiškinasi kaip išugdyti tikrą politiką. Jo pašnekovas, jaunasis Atėnų elito atstovas Alkibijadas, nors, atrodytų, ir turėtų būti idealus tokio pokalbio partneris, kaip kad dažnai nutinka Platono Sokratui, toks toli gražu nėra. Nepaisant to, Sokrato įžvalgos apie tai, ką reiškia būti politiku, koks jo vaidmuo ir kokios atsakomybės, ataidi iki mūsų laikų netikėtai aktualiai. 

10.00 EUR

Critical Spatial Practice 9

Autorius: Andrew Herscher
Pavadinimas: Displacements. Architecture and Refugee
Leidėjas: Sternberg Press
Skiltis: Architektūra

Architektūros istorijoje, panašiai kaip ir globalioje politikoje, pabėgėliai egzistavo tik kaip žmonių perviršis; architektūros istorijos, tuomet, dažniausiai pristatydavo pabėgėlius kaip žmones be vietos. Andrew Herschnerio Displacements: Architecture and Refugee, devintoji serijos Critical Spatial Practice knyga, tyrinėja dažnai nutylimus, tačiau neišvengiamai svarbius  masinių žmonių perkėlimų ir architektūros ryšius (arba žmonių perkėlimo meną ir technologijas) nuo dvidešimto amžiaus pradžios iki šių dienų. Pebėgelius įvardydamas kaip šiuolaikybei esmingą kolektyvinį politinį subjektą, Herschneris mėgina atverti pabėgėlių architektūros istoriją, kurios papasakojimas gali pakeisti įprastas ne tik architektūros istorijos, bet ir pabėgėlių istorijos trajektorijas.

15.00 EUR

Charmidas

Autorius: Platonas, vertė - Alius Jaskelevičius
Pavadinimas: Charmidas
Leidėjas: Jonas ir Jokūbas
Skiltis: teorija ir filosofija
Turime: 

Charmidas yra vienas iš Platono dialogų, kuriame Sokratas kalbina jauną ir populiarų vaikiną – Charmidą – apie tai, KĄ REIŠKIA BŪTI SANTŪRIAM? 

10.00 EUR

Mousse #59 - Vasara 2017

Dalyvauja: Rahel Aima, Basma Alsharif, Robert Barry, Andrew Berardini, Yann Chateigne Tytelman, Nick Currie, Aria Dean, Kevin Jerome Everson, Fredi Fischli and Niels Olsen, Orit Gat, Jarrett Gregory, Trix and Robert Haussmann, Jens Hoffmann, Adam Jasper, Stefan Kalmar, John Knight, Erkki Kurenniemi, Duane Linklater, Chus Martinez, ROBERTAS NARKUS, Kathy Noble, Hans Ulrich Obrist, Andrea Picard, Ana Teixeira Pinto, Seth Price, Johannes Raether, Kitty Scott, Leilah Weinraub, Julia Weist, Elvia Wilk, Lantian Xie, Yan Xing.

10.00 EUR

Mr. Peanut Drawings

Autorius:  Vincent Trasov, Jeff Khonsary (sud.)
Pavadinimas: Mr. Peanut Drawings
Leidėjas: New Documents
Skiltis: menininkų knygos
Turime: 

1970-aisiais Viktoras Trasovas apsivilko paties papier-mache technika pasigamintą žymios užkandžių kompanijos 'Planters Penaut Company' vizualinio ženklo kostiumą ir iš dalies pasisavino Mr. Peanut'o tapatybę. Iškart po to, 1974  m., menininkas surengė rinkiminę Mr. Peanut kampaniją (Vankuverio mero postui užimti) - savotišką dvidešimt dienų trukusį performansą, įgyvendintą drauge su Vankuverio meno bendruomene.  Riešutas greitai tapo integralia Trasovo meninės veiklos dalimi. Knygoje Mr. Peanut Drawings surinkta arti šimto menininko piešinių, lydimų Nancy Tousley tekstu.

40.00 EUR

Bedančiai/Toothless

Autorius: Inga Navickaitė
Leidėjas: savileidyba
Skiltis:  menininkų knygos
Turime: 

Bedančiai - kaimas, esantis Raseinių rajono savivaldybėje, Šiluvos seniūnijoje. Šis kaimas turi keturis dalykus, kuriuos būtina paminėti pasakojant apie šį kraštą svečiams: gamtos paminklą Gražųjį ąžuolą, Pirmojo pasaulinio karo karių kapinaites, Dubysos regioninio parko vardą bei 32 gyventojus, spėju, iš viso turinčius 32 dantis. 

35.00 EUR

Bas Jan Ader: Discovery File 143/76

Autorius: Marion van Wijk and Koos Dalstra (sud.)
Leidėjas: New Documents
Skiltis: monografijos, menininkų knygos
Turime: 

1976 m. menininko Bas Jan Aderio valtį 'the Ocean Wave' atsitiktinai rado ispanų žvejai. Nutolusi maždaug 150 mylių nuo Airijos krantų, ši jau buvo beprasmenganti vandenyne. Nyderlandų menininko valtis tuomet buvo perduota į La Coruna tolimesniems tyrimams. Dar vėliau - valtis buvo pavogta ir Aderio, kurio kūnas niekados ir nebuvo surastas, kultas jau buvo galutinai įtvirtintas. Šiame leidinyje, menininkai Marion van Wijk ir Koos Dalstra pristato savo dešimties metų detektyvinius tyrinėjimus mėgindami supinti kasas šiai pabirai istorijai.

45.00 EUR

Pilka bet ne pilka

Autorius: Algirdas Šeškus
Leidėjas: Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius.
Skiltis: monografijos, menininkų knygos
Turime: 

Bandant suprasti lietuvių fotografo Algirdo Šeškaus (1945) fenomeną, neverta orietuotis į standartinę menininko karjerą, kurią geriausiai apibūdina kasmet nuosekliai papildomas parodų ir albumų sąrašas. Šeškaus kūrybinė biografija susiklostė gana painiai, tačiau ilgainiui jo vardas imtas laikyti žyma, nusakančia lūžinį etapą Lietuvos sovietmečio fotografjos raidoje. Visa Šeškaus kūryba tarsi neturi krypties – ji be temų, be aiškiai išreikšto autorinio požiūrio. Fotografas demonstruoja pasyvaus stebėtojo poziciją ir kritiškai vertina metaforinį reprezentavimą, balansuoja tarp meninio nihilizmo ir kūrybinio akto fetišizmo.

Visą vasarą, visą rudenį Algirdo Šeškaus kūryba pristatoma Documenta 14 parodoje. Go Athens, go Kassel!

20.00 EUR

San Rocco #13. Pure Beauty

Autorius: Matteo Ghidoni (sud.)
Pavadinimas: San Rocco #13. Pure Beauty
Leidėjas: San Rocco
Skiltis: architektūra, periodiniai leidiniai
Turime:  

18.00 EUR

Les Goddesses / Hemlock Forest

Autorius Moyra Davey
Pavadinimas: Les Goddesses / Hemlock Forest
LeidėjasDancing Foxes Press, Bergen Kunsthall
Skiltismenininkų tekstai 

Naujausia Niujorko menininkės Moyra'os Davey knyga yra sukurta pratęsiant du ankstesnius jos projektus: Les Goddesses (2011) ir Hemlock Forest (2016), kurie abu nuosekliai ištįso per tekstus, fotografijas ir filmus. Sluoksniuodama savistabą ir asmeninius pasakojimus su pastabomis apie kitų menininkų, rašytojų bei filmų kūrėjų gyvenimus ir kūrybą (tarp kurių — Mary Wollstonecraft, Chantal Ackerman, Karl ove Kanausgard ir penkios Davey seserys), knygoje menininkė tyrinėja prievartos, meninės kūrybos, šeimos, gyvenimo ir jo laikiškumo temas.

29.00 EUR

Mathew Dickman

Autorius:  Matthew Dickman
Pavadinimas: -
Leidėjas: fivehundredplaces
Skiltis: poezija

10.00 EUR

When the Sick Rule the World

Autorius: Dodie Bellamy
Pavadinimas: When the Sick Rule the World
Leidėjas: Semiotext(e)
Skiltis: literatūra
Turime: 

When the Sick Rule the World  – jaudinanti rašytojos Dodie Bellamy naujausios lyrinės prozos (esė, memuarų ir trumpų novelių) rinktinė. Gvildendama margas temas - nuo vėmimo iki Kathy Acker drabužinės ar Ouklando Occupy judėjimo, Bellamy tyrinėja susirgimus ir sveikatą, taip pat kūnus (socialinius ir individualius). Šiose esė net tamsiausiais momentais sužiba sąmojo ir juoko akimirkos.

Saugiame name Marino apygardoje, keistuoliai, alergiški pasaulio nuodams susirenka palydėti saulėlydžio. Ouklande, protestuotojai šoka ekstatiškas bakchanalijas virš vėžiu sergančio miesto, kurį jie sykiu myli ir nekenčia. Elegiškuose atsiminimuose Phone Home, Bellmay medituoja savo mirštančios motinos paskutines dienas, pasitelkdama sunkiai tikėtiną Steveno Spielbergo šifruotę E.T. the Extra-Terrestrial ir t.t.

17.00 EUR

Heather Christle

Autorius:  Heather Christle
Pavadinimas: -
Leidėjas: fivehundredplaces
Skiltis: poezija

10.00 EUR

Noelle Kocot

Autorius: Noelle Kocot
Pavadinimas: -
Leidėjas: fivehundredplaces
Skiltis: poezija
Turime:  

10.00 EUR

How to Frame

Autorius: Barbara Gronau, Matthias von Hartz, Carolin Hochleichter (sud.)
Pavadinimas: How to Frame: On the Treshold of Performing and Visual Arts
Leidėjas: Sternberg Press
Skiltis: meno teorija
Turime:  

Tekstai: Claire Bishop, Ellen Blumenstein, Gabriele Brandstetter, Corpus-Network, Franz Anton Cramer, Boris Charmatz, Tim Etchells, Christian Falsnaes, Barbara Gronau, Dorothea von Hantelmann, Matthias von Hartz, Carolin Hochleichter, William Kentridge, Ragnar Kjartansson, La Ribot, Hans-Thies Lehmann, Rabih Mroué, Jörn Schafaff, Shelley Senter, Stefan Troebst, Katleen Van Langendonck, Catherine Wood, Adela Yawitz

16.00 EUR

Body Starting to Change

Autorius: Elena Narbutaitė, Deimantas Narkevičius
Pavadinimas: Body Starting to Change
Leidėjas: Šiuolaikinio meno centras (ŠMC)
Skiltis: menininkų tekstai
Turime:  

Body Starting to Change ( liet. Kūnas pradeda keistis) – tai dviejų menininkų pokalbis apie muziką. Septintajame dešimtmetyje, kai nepaisant draudimo užsienio radijo stotys Lietuvoje tapo plačiai prieinamos, jų transliuojamos žinios ir politiniai komentarai tapo svarbia alternatyvios edukacijos dalimi. Tačiau ne mažiau reikšmingos ar net dar svarbesnės buvo muzikinės programos, leidusios patirti jaunimo kultūros (ar subkultūros) vitališkumą anapus geležinės uždangos. Pokalbyje su Elena Narbutaite Deimantas Narkevičius dalinasi muzikos patirtimis, pradėdamas nuo šio 'bangų gaudymo' laikotarpio ir baigdamas 1993 metais, kai susipažinus su tuometine Londono muzikos scena dar kartą negrįžtamai pasikeitė menininko santykis su netolygiai kintančia miesto kultūra, žymėdamas lūžį, kurį anksčiau ar vėliau išgyveno daugelis. Leidinyje panaudotos Elenos Narbutaitės akvarelės, grupės 'Flower Travelling Band' albumo 'Satori' viršelio reprodukcija, kadrai iš naujojo Narkevičiaus filmo'2015 liepos 20' ir Marko Geffriaud grafika.

5.00 EUR

Nuotraukos dokumentams / Photographs for Documents

Autorius: Vytautas V. Stanionis, Gintaras Česonis (sud.)
Leidėjas: Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius
Skiltis: monografijos, menininkų knygos
Stock: 

Vytautas V. Stanionis (1949) albumo fotografijas išryškino radęs savo tėvo, taip pat fotografo, Vytauto Stanionio juostą, kurioje buvo užfiksuoti Seirijų miestelio ir jo apylinkių gyventojai. Šios fotografijos buvo sukurtos ir skirtos dokumentams, kai Sovietų valdžia keitė lietuviškus pasus į sovietinius. Tiesiai į akis žvelgia aštuoniasdešimt veidų. Bevardžiai vaizdai, kadaise turėję paliudyti, kad tai konkretus asmuo, dabar praranda savo tapatybę ir tampa savotiškomis pokario likimų alegorijomis ar metaforomis.

35.00 EUR

Mažoji a

Autorius: Tautvydas Bajarkevičius
Pavadinimas: Mažoji a
Leidėjas: Nerutina
Skiltis: menininkų tekstai, esė ir negrožinė literatūra
Turime: 

Tekstų rinktinėje mažoji a apjungiamos eseistikos, epistoliarikos, interviu, recenzijos, paralelinių tekstų, literatūrinių miniatiūrų, idėjų dienoraščio, meno kūrinių koncepcijos aprašymo formos. Knygoje pateikiamos autoriaus asmeninės interpretacijos šiuolaikinio meno, vizualiosios ir audityviosios kultūros temų bei diskursų atžvilgiu. Tačiau subjektyvi įžvalga čia kur kas svarbesnė už bešališką komentarą, užuominai teikiama pirmenybė prieš išplėtotą pasakojimą, o stilius ir retorika tampa neabejotinai svarbiausiu dėmeniu. Tekstų rinktinė priskirtina meninio rašymo (angl. art writing) žanrui, kurio pagrindinis bruožas – ne tiek tiesioginis ryšys su meno kūriniais, kiek temų, idėjų, kontekstų įkvėptas rašymas, įgaunantis savarankišką formą, poetiką, struktūrą ir naratyvą. Trijose knygos dalyse –  Eskizai ir etiudaiMiniatiūros ir dialogai, Užrašai – intriguojančiai atsiskleidžia įvairiapusiškos tokio rašymo savybės. Teksto malonumo ieškančiam skaitytojui prieš akis palengva atsiveria tam tikriems struktūriniams dėsniams pavaldi skonio paletė

8.00 EUR

Samprotavimas apie metodą

Autorius: Rene Descartes, vertė - Gvidas Aloizas Bartkus
Pavadinimas: Samprotavimas apie metodą
Leidėjas: Jonas ir Jokūbas
Skiltis: teorija ir filosofija
Turime: 

10.00 EUR

Humanity's End

Autorius: Nicholas Agar
Pavadinimas: Humanity's End
Leidėjas: MIT Press
Skiltis: teorija ir filosofija
Turime

Pasiūlymai tapti protingesniais už žymiausius šio amžiaus genijus ar gyventi bent tūkstantį metų atrodo tinkamo formato tik elektroninio pašto spam aplankui. Tačiau būtent tai mums siūlo radikalaus žmogaus tobulinimo atstovai, pristatydami technologijas ir terapijas, turinčias išpėsti mūsų gebėjimus už dabar žinomų žmogiškumo ribų. Knygoje Humanity's End (liet. Žmonijos pabaiga) Nicholas Agar pristato argumentus prieštarauajnčius radikalaus žmogaus tobulinimo idėjai ir kartu parodo pražūtingas jos pasekmes. 

Agar kritikuoja ir analizuoja pagrindines keturių radikalaus tobulinimo šalininkų idėjas: Ray Kurzweil'ą, teigiantį, jog technologijų dėka galėsime įveikti savo biologinę prigimtį ir jos trūkumas; Aubrey de Grey'jų, formuojantį ilgaamžiškumo terapijų diskursą; Nick'ą Bostrom'ą, plėtojantį tobulinimo racionalumo ir moralumo idėjas bei James'ą Hughes'ą, kurio vizija piešia tarp patobulintųjų ir netobulųjų egzituojančią harmoningą demokratiją.

  

23.00 EUR