SIX CHAIRS BOOKS – šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas

Marcel Duchamp: The Afternoon Interviews

Autorius: Calvin Tomkins
Pavadinimas: Marcel Duchamp: Afternoon Interviews
Leidėjas: Badlands Unlimited
Skiltis: esė ir negrožinė literatūra
Turime: 

1964 metais Kalvin Tomkins eilę popiečių praleido imdamas interviu iš Marselio Dushampo jo bute New York'e. Paprastas ir įžvalgus, Dushampas atsiskleidžia kaip žmogus ir menininkas, kurio žaismingi gyvenimo principai ir praktikos leido kurti nenuspėjamą, sudėtinį ir stebinantį meną, tokį, koks yra ir pats gyvenimas. Šie interviu publikuojami pirmą kartą.

Popiečio interviu pradžioje taip pat rasite ir įvadinį interviu su Tomkins'u apie Dushampą kaip draugą, vedlį, kūrėją bei dar kartą skaitytojui pristatomas pagrindines Dushampo kūrybinio pasaulio idėjas.

14.00 EUR

Like a Woman

Autorius:  Quinn Latimer
Pavadinimas: Like a Woman. Essays, Readings, Poems.
Leidėjas: Sternberg Press
Skiltis: esė ir negrožinė literatūra, literatūra ir poezija
Turime: 

Judėdma nuo pietų Kalifornijos pietų ir centrinės Europos link, peržengdama geografijas ir žanrus, Quinn Latimer savo tekstais fiksuoja kultūros tikrumus ir jos šešėlius, migraciją ir perkėlimus, greta poetinės retorikos pasitelkia meno kritikos įrankius ir asmeninius pasakojimus.

Į knygą surinkti poetiniai ir esė tekstai, svyruodami tarp puslapio ir gyvo atlikimo, tyrinėja geneologijos ir įtakų klausimus, skurdą ir vietos privilegijas, architektūros ir kalbos santykį bei feministines rašymo, skaitymo ir meno kūrimo ekonomijas. Šokinėjant nuo užrašyto teksto prie įrašyto teksto, nuo vidinio ir išorinio balso poreikių, Like a Woman susigrąžina litaniją ir chorą tam, kad įsiklausytų į serijines ekstazes ir politines galimybes.

20.00 EUR

Before Pictures

Autorius:  Douglas Crimp
Pavadinimas: Before Pictures
Leidėjas: The University of Chicago Press
Skiltis: esė  ir negrožinė literatūra
Turime: 

32.00 EUR

Mažoji a

Autorius: Tautvydas Bajarkevičius
Pavadinimas: Mažoji a
Leidėjas: Nerutina
Skiltis: menininkų tekstai, esė ir negrožinė literatūra
Turime: 

Tekstų rinktinėje mažoji a apjungiamos eseistikos, epistoliarikos, interviu, recenzijos, paralelinių tekstų, literatūrinių miniatiūrų, idėjų dienoraščio, meno kūrinių koncepcijos aprašymo formos. Knygoje pateikiamos autoriaus asmeninės interpretacijos šiuolaikinio meno, vizualiosios ir audityviosios kultūros temų bei diskursų atžvilgiu. Tačiau subjektyvi įžvalga čia kur kas svarbesnė už bešališką komentarą, užuominai teikiama pirmenybė prieš išplėtotą pasakojimą, o stilius ir retorika tampa neabejotinai svarbiausiu dėmeniu. Tekstų rinktinė priskirtina meninio rašymo (angl. art writing) žanrui, kurio pagrindinis bruožas – ne tiek tiesioginis ryšys su meno kūriniais, kiek temų, idėjų, kontekstų įkvėptas rašymas, įgaunantis savarankišką formą, poetiką, struktūrą ir naratyvą. Trijose knygos dalyse –  Eskizai ir etiudaiMiniatiūros ir dialogai, Užrašai – intriguojančiai atsiskleidžia įvairiapusiškos tokio rašymo savybės. Teksto malonumo ieškančiam skaitytojui prieš akis palengva atsiveria tam tikriems struktūriniams dėsniams pavaldi skonio paletė

8.00 EUR