SIX CHAIRS BOOKS – šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas

Yvonne Rainer. Moving and Being Moved

Autorius:  Yvonne Rainer (sud.)
Pavadinimas: Yvonne Rainer. Moving and Being Moved
Leidėjas: Roma Publications
Skiltis: Menininkų tekstai, Monografijos
Turime: 

Ši vaizdų ir tekstų kolekcija siūlo retrospektyvų vienos šiuolaikinio šokio pradininkių – Yvonne Rainer - kūrybinį portretą, kurio centre - ryškiausi performansai iš 1960-ųjų (Trio A, The Mind Is a Muscle) ir jos sceninis sugrįžimas ( su White Oak Dance Project) iškart po mileniumo. Rainer yra žinoma savo visados eksperimentiniais, neretai – minimalistiniais šokio, choreografijos ir videokūriniais, kurie stipriai pakurstė potmodernaus šokio pradžią. Knygoje spausdinama Rainer esė –  senatvę pasitinkačios šokėjos, bandančios geriau suvokti fizinius savo kūno ribotumus, pasakojimas.

O kur dar pokalbis tarp Rainer ir tiesiog puikios Trishos Brown !

28.00 EUR

Les Goddesses / Hemlock Forest

Autorius Moyra Davey
Pavadinimas: Les Goddesses / Hemlock Forest
LeidėjasDancing Foxes Press, Bergen Kunsthall
Skiltismenininkų tekstai 

Naujausia Niujorko menininkės Moyra'os Davey knyga yra sukurta pratęsiant du ankstesnius jos projektus: Les Goddesses (2011) ir Hemlock Forest (2016), kurie abu nuosekliai ištįso per tekstus, fotografijas ir filmus. Sluoksniuodama savistabą ir asmeninius pasakojimus su pastabomis apie kitų menininkų, rašytojų bei filmų kūrėjų gyvenimus ir kūrybą (tarp kurių — Mary Wollstonecraft, Chantal Ackerman, Karl ove Kanausgard ir penkios Davey seserys), knygoje menininkė tyrinėja prievartos, meninės kūrybos, šeimos, gyvenimo ir jo laikiškumo temas.

29.00 EUR

Mažoji a

Autorius: Tautvydas Bajarkevičius
Pavadinimas: Mažoji a
Leidėjas: Nerutina
Skiltis: menininkų tekstai, esė ir negrožinė literatūra
Turime: 

Tekstų rinktinėje mažoji a apjungiamos eseistikos, epistoliarikos, interviu, recenzijos, paralelinių tekstų, literatūrinių miniatiūrų, idėjų dienoraščio, meno kūrinių koncepcijos aprašymo formos. Knygoje pateikiamos autoriaus asmeninės interpretacijos šiuolaikinio meno, vizualiosios ir audityviosios kultūros temų bei diskursų atžvilgiu. Tačiau subjektyvi įžvalga čia kur kas svarbesnė už bešališką komentarą, užuominai teikiama pirmenybė prieš išplėtotą pasakojimą, o stilius ir retorika tampa neabejotinai svarbiausiu dėmeniu. Tekstų rinktinė priskirtina meninio rašymo (angl. art writing) žanrui, kurio pagrindinis bruožas – ne tiek tiesioginis ryšys su meno kūriniais, kiek temų, idėjų, kontekstų įkvėptas rašymas, įgaunantis savarankišką formą, poetiką, struktūrą ir naratyvą. Trijose knygos dalyse –  Eskizai ir etiudaiMiniatiūros ir dialogai, Užrašai – intriguojančiai atsiskleidžia įvairiapusiškos tokio rašymo savybės. Teksto malonumo ieškančiam skaitytojui prieš akis palengva atsiveria tam tikriems struktūriniams dėsniams pavaldi skonio paletė

8.00 EUR