SIX CHAIRS BOOKS – šiuolaikinio meno ir teorijos knygynas

Yvonne Rainer. Moving and Being Moved

Autorius:  Yvonne Rainer (sud.)
Pavadinimas: Yvonne Rainer. Moving and Being Moved
Leidėjas: Roma Publications
Skiltis: Menininkų tekstai, Monografijos
Turime: 

Ši vaizdų ir tekstų kolekcija siūlo retrospektyvų vienos šiuolaikinio šokio pradininkių – Yvonne Rainer - kūrybinį portretą, kurio centre - ryškiausi performansai iš 1960-ųjų (Trio A, The Mind Is a Muscle) ir jos sceninis sugrįžimas ( su White Oak Dance Project) iškart po mileniumo. Rainer yra žinoma savo visados eksperimentiniais, neretai – minimalistiniais šokio, choreografijos ir videokūriniais, kurie stipriai pakurstė potmodernaus šokio pradžią. Knygoje spausdinama Rainer esė –  senatvę pasitinkačios šokėjos, bandančios geriau suvokti fizinius savo kūno ribotumus, pasakojimas.

O kur dar pokalbis tarp Rainer ir tiesiog puikios Trishos Brown !

28.00 EUR

The Long Road to Xico

Autorius: Maria Thereza Alves, Pedro de Llano (sud.)
Pavadinimas: The Long Road to Xico / El Largo Camino a Xico. Maria Thereza Alves 1991-2015
Leidėjas: Sternberg Press
Skiltis: monografijos, parodų katalogai
Turime: 

The Long Road to Xico, 1991–2015 yra pirmoji brazilų menininkės Marios Therezos Alves monografija, parengta solo parodos Sivilijos Andaluz šiuolaikinio meno centre (2015) proga. Šiame leidinyje surinkta daugiau nei dvidešimt meninkės projektų, sukurtų tarp 1991-2015 m., tarp jų - retai parodose pristatomi ankstyvieji menininkės kūriniai.  Knygoje taip pat išrašyti Alves tekstai, kurie padeda įkurdinti jos kūrybą kultūrinėse ir politinėse devyniasdešimtųjų diskusijose - metu, kai menininkė tapo aktyviste JAV ir Brazilijoje, viena pirmųjų dalyvavusių post-kolojininės ir ekologinės minties diskursuose. Greta menininkės kūrinių ir tekstų, šioje monografijoje publikuojamos leidinio sudarytojo Pedro de Llano ir Kalifornijos universiteto (Santa Kruzas) menų ir vizualinės kultūros profesoriaus T. J. Demos esė. 

20.00 EUR

Bas Jan Ader: Discovery File 143/76

Autorius: Marion van Wijk and Koos Dalstra (sud.)
Leidėjas: New Documents
Skiltis: monografijos, menininkų knygos
Turime: 

1976 m. menininko Bas Jan Aderio valtį 'the Ocean Wave' atsitiktinai rado ispanų žvejai. Nutolusi maždaug 150 mylių nuo Airijos krantų, ši jau buvo beprasmenganti vandenyne. Nyderlandų menininko valtis tuomet buvo perduota į La Coruna tolimesniems tyrimams. Dar vėliau - valtis buvo pavogta ir Aderio, kurio kūnas niekados ir nebuvo surastas, kultas jau buvo galutinai įtvirtintas. Šiame leidinyje, menininkai Marion van Wijk ir Koos Dalstra pristato savo dešimties metų detektyvinius tyrinėjimus mėgindami supinti kasas šiai pabirai istorijai.

45.00 EUR